REKLAM ALANI
REKLAM ALANI

Site Rengi

Aile Sağlık Merkezi

PTT e-Devlet Üzerinden Başvuru İle Ücretsiz Maske Dağıtıyor

PTT e-Devlet Üzerinden Başvuru İle Ücretsiz Maske Dağıtıyor
REKLAM ALANI

Maske tedarik edemeyen bütün ihtiyaç sahiplerine PTT Kurumu ücretsiz maske dağıtımına başladı. Ancak öncelikle başvuruların e-devlet üzerinden yapılması gerekiyor. PTT’den ücretsiz maske temin etmek için e-devlet başvurusu nasıl yapılır? Kimler bu hizmetten faydalanabilir?

PTT’den Ücretsiz Maskeler Nasıl Alınır?

Tüm dünyayı tehdit eden Coronavirüs salgınından korunmak için maske takmak ve sosyal mesafeyi korumak zorunlu hale getirildi. Ortak kullanım alanlarında sokağa çıkma yasağının dışında kalan tüm vatandaşlar maske takmadan alışveriş yapamayacak. Cumhurbaşkanlığı makamından gelen emre binaen PTT kanalıyla vatandaşlara e-devlet sitesine girip başvurması koşuluyla ücretsiz maske dağıtılacak.

e-Devlet Üzerinde Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı’nın ortak kararı ile vatandaşlar PTT’den ücretsiz maske alabilecekler. Ücretsiz maske sahibi olabilmek için ilk önce maske.epttavm.com adresine girip gerekli koşulları sağladıktan sonra maske alınabiliyordu. Ancak herkesin yoğun ilgisi üzerine ani bir değişikle e-Devlet Kapısı üzerinden ücretsiz maske almak gerektiği bildirildi. Peki, e-Devlet kanalıyla ücretsiz maske nasıl alınacak?

Önce e-Devlet sitesine giriş yaptıktan sonra sizden aşağıdaki bilgileri doldurmanız isteniyor. Bu bilgiler şu şekildedir:

1)T.C Kimlik Numarası

2)Doğum Tarihi

3)Adınız

4)Soyadınız

5)İsteğe bağlı aile üyelerinden birinin T.C Kimlik Numarası

6)Cep Telefonu Numarası

7)E-posta adresi

8)İl

9)İlçe

10)Adres

Yukarıda yer alan bilgileri eksiksiz tamamladıktan sonra Üyelik Sözleşmesi ve Gizlilik Politikasını okuyup kabul ediyorsunuz. En sonunda “Ben Robot Değilim” kutucuğunu işaretleyerek ücretsiz maske başvuru formunu tamamlamış oluyorsunuz.

PTT’den Kaç Adet Ücretsiz Maske Temin Edilebilir?

PTT kurumunun ücretsiz maske dağıtımı PTT kargo ile evlere ücretsiz olarak ulaştırılacak. PTT resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre vatandaşlara dağıtılacak ücretsiz maske paketinin içinde toplamda 5 adet maske yer alıyor.

PTT’den Ücretsiz Maskeyi Kimler Alabilir?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yasak olarak belirlediği 20 yaş altı ve 65 yaş üstü yaş sınırının dışında kalan tüm vatandaşlar ücretsiz maske alabilirler. Bir hane içinde 20 yaşın üstünde olan herkes ücretsiz olarak 1 paket(5 adet) maske alma hakkına sahiptir. Örneğin bir evde 20 yaşın üstünde ve 65 yaşın altında 4 kişi varsa PTT kargo o eve 20 adet maske gönderebilecek.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ