REKLAM ALANI
REKLAM ALANI

Site Rengi

Aile Sağlık Merkezi

Koronavirüsten Korunma Yolları

Koronavirüsten Korunma Yolları
REKLAM ALANI

Koronavirüsten Korunma Yolları

 

Tüm dünyaya sarsan, yayılan ve ölüme sürükleyen sorunlardan biri olarak koronavirüs ortaya çıkmıştır. İlk etapta Çin Wuhan kentinde ortaya çıkan virüs, zamanla İtalya, Almanya, Amerika ve en son olarak ülkemize de gelmiştir. Virüs vakalarının günden güne daha fazla artması sonucunda nasıl korunmalıyız, hangi yollara başvurmalıyız daha fazla önem arz eden konulardan biri haline gelmiştir. Virüsün bulaşıcı bir özelliği olduğu unutulmamalıdır. Bu sebepten dolayıdır ki önceden mümkün olduğunca tedbirin alınması gerekiyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalar sonucunda bu vakanın her geçen gün daha fazla artış gösterdiğine şahit oluyoruz. Hem kendi canınızı hem de çevremizde ki insanların canını düşünmek adına mutlaka korunma için neler yapılması gerektiğini bilmelisiniz. Koronavirüsten korunma yolları neler olduğunu merak edenler içinde şu şekilde belirtmemiz mümkündür.

 

⦁ Virüsten korunmak istiyorsanız o zaman kalabalık yerlerde çok fazla dolaşmamanız gerekiyor
⦁ Özelli kle sıkıntılı olan şu süreçte hijyene önem vermelisiniz. Ellerinizi 20 saniye boyunca sabunla güzelce yıkayıp durulamalısınız.
⦁ Eğer ki sabun ve su yoksa o zaman en iyi çözümlerden biri de alkol bazlı el antiseptiği olacaktır.
⦁ Ellerinizi yıkamadan kesinlikle ağız ve burun bölgesiyle temas ettirmeyin
⦁ Hasta olan insanlardan kendinizi mutlaka uzak tutmaya çalışın
⦁ Öpüşmek, tokalaşma, temas halinde olmayın
⦁ Hastalık belirtisi göstermeye başlarsanız o zaman en yakın sağlık kuruluşuna giderek önceden tedbirinizi almalısınız
⦁ Öksürme yahut hapşırma sırasında yanınızda bir kağıt peçete olmalıdır. Hapşırma ve öksürme durumlarında hemen yanınızdaki mendili kullanmalısınız.
⦁ Ağız ve burun bölgesini kapatacak burun maskesi kullanılmalı
⦁ Islak mendil, kolonya gibi alkol seviyesi yüksek ürünleri yanınızda taşımalısınız
⦁ Canlı hayvan pazarları, hayvanların kesildiği alanlar gibi enfeksiyonel durumlara yakalanma riskinizi arttıracak yerlere gitmeyin
⦁ Çiğ ya da az pişmiş olan et tüketmekten kaçının

 

Koronavirüsten Korunmak Mümkün Mü?

 

Dünyayı ele alan koronavirüsü, ölümcül tehlikeler saçmaya devam ediyor. Öyle ki pek çok kişi de bu hastalık yüzünden ölmüştür. Bulaşıcı bir özelliğe sahip olduğundan dolayı mutlaka önlemlerinde alınması gerekiyor. Koronavirüsü korunma yöntemleri ile yakalanma riskinizi doğal olarak minimum seviyede tutmanız mümkün olur. Bu zorlu süreç içerisinde olabildiğince hijyene önem verilmelidir.

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ