REKLAM ALANI
REKLAM ALANI

Site Rengi

Aile Sağlık Merkezi

Erkeklerin Korkulu Rüyası Erken Boşalma

Erkeklerin Korkulu Rüyası Erken Boşalma
REKLAM ALANI

Erkeklerin cinsel ilişki sırasında korkulu rüyası yaşamak istemediği olaylardan en önemlisi erken boşalmadır. Bunu yaşayan erkekler hem karşı cinsi tatmin edemediği gibi, bir yandan da kendini cinsel anlamda yetersiz hissetmesine sebep olur. Bu durumda psikolojik rahatsızlığa sebep verir. Hatta tedavi olunmazsa ailesel olarak ciddi sorunları da beraberinde getirebilir. Tedavi konusunda öncelikle erken boşalma hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

Erken Boşalma ve Belirtileri
Erken boşalma, ilişkiye daha girmeden yani penisin vajinaya girmeden yada girdikten hemen sonra istemsiz boşalmanın gerçekleşmesi sonucudur. Erkeklerde sıkça rastlanır bir durumdur. Ancak tedavisi mümkündür. Yani endişe etmeye gerek yoktur.

Her hastalıkta olduğu gibi erken boşalmanın da belirtileri vardır. Bu belirtiler hakkında bilgi sahibi olursak sonuca daha çabuk gidilebilir. Belirtileri iyi teşhis edebilirsek erken boşalma konusunda daha sağlıklı ilerleyebilir.

  • Çoğu ilişkide cinsel birleşme gerçekleşmesinden 1 dakika sonra boşalma
  • Boşalmanın önüne geçememe yani boşalmayı geciktirmeyi sağlayamaması
  • Her hangi bir haz verici sebeple karşılaşıldığında hemen boşalma
  • Bu yaşananların sonucunda stres ve kaygı hissinden dolayı cinsel ilişkiden kaçınma

Erken Boşalma Sebepleri
Erken boşalmanın biyolojik ve fizyolojik olmak üzere iki na sebebi vardır. Bu sebepler aslında erken boşalma nedir? sorusunu da kısmen cevaplamaktadır. Erken boşalma ilk başlarda hafif seyreder. Ama daha sonra sıklaşır. Erken boşalmanın bir sebebi de psikolojiktir. Cinsel anlamda deneyimsiz erkeğin erken boşalma yaşama olasılığı daha yüksektir. Erken boşalma da tıbbi tedavi ne kadar önemli ise çiftlerin Bu konuda anlayışlı olması da çok önemlidir.

Erken boşalma eğer biyolojik ve fizyolojik bir sorundan kaynaklanıyorsa tıbbi tedavi şarttır. Ancak psikolojikse bunun önüne kendimizde geçebiliriz. Ön sevişme bu anlamda çok önemlidir. Yada erkeğin mastürbasyon esnasında uygulayacağı bazı egzersizler ile bu durum giderilebilir.

Erken Boşalma Çeşitleri
Erken boşalmanın çeşitleri vardır. Bu çeşitlerden de bahsederek erken boşalma nedir? sorusunda tam anlamıyla yanıt verebiliriz. Elbetteki erkek için erken boşalma çok zor ve kötü hissettiren bir durumdur. Ancak bu bazen elimizde olan bir şey değildir. Örneğin erken boşalma çeşitlerinden yaşam boyu devam edilen erken boşalma, ilk cinsel birleşmeden sonra yaşanan ve hayat boyunca devam eden bir durumdur. Ancak bu duruma rastlanma olanağı çok düşüktür.

Diğer bir erken boşalma çeşidi de kazanılmış erken boşalmadır. İsminden de anlaşılacağı gibi sonradan kazanılmış ve sıklıkla rastlanan tedavisi olan bir cinsel durumdur. Psikolojik ve fizyolojik sebepleri vardır.

Değişken erken boşalma ise erkeklerde en çok görülen cinsel durumdur. Erkek bu durumda bazen erken boşalırken bazende geç boşalır. Bu durum o anki ruh hali yada bedensel durum ile bağdaştırılır.

Son erken boşalma çeşidi olan subjektif yani duygusal erken boşalma aslında bir hastalık değildir. Kişinin aslında erken boşalma problemi yoktur. Tamamen kişilik, kültürel v psikolojik nedenlere ve kendi güvensizliği ile alakalıdır.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ